Knihy

Prelud svobody titulkaPřelud svobody

vydáno: duben 2017, cca 248 stran, cena 290 Kč, cena e-knihy 149 Kč

Druhý výbor z textů zveřejněných na blogu Simindr.cz, doplněný o články pro týdeník Respekt a měsíčník Reportér aj. Knihu uvozuje zcela nová esej Přelud svobody.

„Za tohle jsme klíčema necinkali! Žádná věta nevystihuje polistopadové Česko líp. Zavřete oči a představte si v duchu ten obrovský dramatický oblouk, který se přes vrcholy a údolí jednoho čtvrtstoletí klene. Na jednom konci ruka, chladem a strachem se třesoucí, držící svazek klíčů od družstevního bytu a vztyčená uprostřed desítek, možná stovek tisíců jiných rukou v šedivém příkrovu končící totality. Na konci druhém pak protažená tvář zírající do propasti hlubokého zoufalství z toho, kam jsme to dopracovali.“

Koupit tištěnou knihu Přelud svobody

Koupit e-knihu Přelud svobody

 

dětství-v-socializmu-titulka

 Mé dětství v socialismu

vydáno 10. listopadu 2014, 256 stran, cena 299 Kč vč. DPH

Děti dokážou být mimořádně citlivé na věci, s nimiž se dospělí už dávno smířili. Ze své perspektivy mnohem intenzivněji vnímají absurditu, nesmyslnost i krásu. Podívejte se proto spolu s námi dětskýma očima na dobu, která měla trvat na věčné časy a kterou zažila naprostá většina z nás. Nechte se pobavit, dojmout a překvapit.

Ján Simkanič, iniciátor a editor ojedinělého projektu Mé dětství v socialismu, u příležitosti 25. výročí Listopadu 1989 připravil výjimečnou sbírku vzpomínek více než 60 známých i méně známých osobností. Ohlížejí se společně za svými dětskými léty strávenými v období socialismu od 50. do 80. let a jejich vyprávění vytváří mimořádně pestrou mozaiku nabitou originálními příběhy, díky nimž pocítíte tehdejší atmosféru mnohem silněji než při studiu jakýchkoli historických analýz.

Koupit tištěnou knihu Mé dětství v socialismu.

Koupit e-knihu Mé dětství v socialismu.

Ceske-nesvedomi-obalka

České nesvědomí

vydáno 21. srpna 2013, 152 stran, cena 90 Kč vč. DPH

Česká duše odmítá akceptovat svá selhání, svou slabost a nedokonalost a tohle těžké závaží na nohou jí brání, aby se rozletěla s plnou silou a rozhodností do světa. Proto České nevědomí. Jedná se o výběr textů z osobního blogu Simindr.cz, které jsou o české politice a médiích, o Nohavicovi, Krylovi, Kunderovi, Mašínech, Entropě i krizi chlapství. Jsou o nás samotných. Jedná se o pokus nasvítit stíny české duše v naději, že je dokážeme snést natrvalo na slunečním světle a smířit se s nimi. Vybrané texty uvozuje klíčový shrnující esej o Českém nesvědomí aneb Putování české duše do světa za zrcadlem a o tom, co pro náš dnešek znamená.

Koupit e-knihu České nesvědomí

 

Medialni revoluce obalka A5

Mediální revoluce

vydáno 21. ledna 2014, 66 stran, cena 69 Kč vč. DPH

Temné pojednání o vzniku a zániku mediálních druhů se zvláštním přihlédnutím k neveselému osudu tištěných novin, a také o společenských dopadech, které probíhající změny nejspíš způsobí, a tak vůbec. Esej Mediální revoluce není analytickou studií, jen pokusem pochopit, jaká hnutí, především ekonomického charakteru, ovlivňují minulou, současnou a pravděpodobně i budoucí podobu médií a mediálního trhu. Zároveň pokusem odhadnout, jaké důsledky tyto změny mohou způsobit nebo už způsobují pro zdravý život demokratické společnosti.

Koupit e-knihu Mediální revoluce

 

 

det_476Marianinny rozmary

Neradno s láskou zahrávat si

vydáno v roce 2011, 106 stran, cena 60 Kč vč. DPH

Překlad dvou nejznámějších tragikomedií Alfreda de Musset, které jsou ukázkou toho nejlepšího z odkazu francouzského romantického divadla 19. století. Obě hry jsou kouzelnou a hravou oslavou lásky, v níž se humor a vtip prolínají s fatálními okolnostmi, jež brání naplnění romantických představ zamilovaných hrdinů. Objevovat nástrahy lásky společně s nimi zůstává stále velice příjemným zážitkem a ani téměř dvě stě let na tom nic podstatného nezměnilo.

Koupit knihu Marianinny rozmary/Neradno s láskou zahrávat si